Laminator Cabinet
Stock #1154314200 lb Load Capacity - Locking Door - 30.50" Height x 35.50" Width
| Specs: | Detailed Description: |
|---|---|
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Manufacturer Part Number | 1154314 |
| Brand Name | GBC |
| Product Name | Laminator Cabinet |
| Product Description |
Locking laminator cabinet is great to store and organize all your roll lamination equipment and supplies. Holds laminators up to 35" wide and 200 lbs. in weight. Doors on cabinet lock and wheels provide a movable lamination workstation. |
| Packaged Quantity | 1 |
| Package Type | Retail |
| Product Type | Laminator Stand |
| Storage Compartment Door Type | Locking Door |
| Maximum Load Capacity | 200 lb |
| Features |
|
| Height | 30.50" |
| Width | 35.50" |
| Length | 18" |
| Compatibility |
Holds Laminators up to 35" Wide |
| Country of Origin | United States |
Significant Savings
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.