Mind Reader EMS Mind 50 Pod Wall Coffee Dispenser
Stock #EMSRAC01BLK50 x Coffee Pod - 13.5" Height x 12" Width x 5.5" Depth - Self-locking, Rubber Feet - 1 Each
- Stores single-serve coffee cups on your counter for easy, at-a-glance organization
- Open view lets you effortlessly choose your favorite serving
- Self-lock system keeps pods in place even at a 90-degree tilt
- Built-in handle to conveniently transport
- Compact, plastic construction saves precious counter space
| Specs: | Detailed Description: |
|---|---|
| Manufacturer | Mind Reader Products |
| Manufacturer Part Number | RAC01BLK |
| Brand Name | Mind Reader |
| Product Model | RAC01-BLK |
| Product Name | EMS Mind 50 Pod Wall Coffee Dispenser |
| Product Description | Anchor Coffee Pod Organizer stores coffee pods in an easily accessible, anti-spill storage wall. Space-saving construction organizes your countertop spaces and provides easy-to-view access to your coffee pod assortment. Open front and back allow you to view the tops of your pods to read each flavor. Store 25 pods on each side for a maximum capacity of 50 pods. Self-locking system secures each pod in place so even if the cabinet is tipped at a 90-degree angle the pods won't spill out. Vertical design saves space on your countertop or at the breakfast buffet. Convenient, chrome handle allows effortless portability to refill the pods and carry the organizer back to the breakroom, kitchen, lobby or wherever it's stored. Plastic construction adds a stylish, modern touch that looks polished and clean-cut anywhere you want to use it. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Wall Rack |
| Item Capacity | 50 x Coffee Pod |
| Shape | Rectangle |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Application/Usage | Coffee/Tea Pod |
| Features |
|
| Color Details |
|
| Height | 13.5" |
| Width | 12" |
| Depth | 5.5" |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Significant Savings
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.