Quality Park K739 Index Flat File - Ungummed Flaps
Stock #QUA89606
$236.59
/ 100 / Box
- 1 + $236.59 BX
File - 10" Width x 14 3/4" Length - 110 lb - Cameo - 100 / Box
- Perfect for transporting, storing and organizing large items
- Large, ungummed flaps for repeated use
- Made from strong, 110 lb. manila stock to withstand handling
| Specs: | Detailed Description: |
|---|---|
| Manufacturer | Quality Park Products |
| Manufacturer Part Number | 89606 |
| Brand Name | Quality Park |
| Product Name | K739 Index Flat File - Ungummed Flaps |
| Product Description | K734 Index Flat File Envelopes feature a 10" x 14-3/4" size and are great for transporting, filing and storing documents, proofs or artwork. Large, ungummed flap allows repeated use. 110 lb. manila stock is super-strong to withstand handling. |
| Packaged Quantity | 100 / Box |
| Product Type | Envelope |
| Mailer/Envelope Type | File |
| Mailer/Envelope Width | 10" |
| Mailer/Envelope Length | 14 3/4" |
| Basis Weight | 110 lb |
| Color Family | Other |
| Product Color | Cameo |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Mexico |
Significant Savings
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.
Please call our Customer Care Center at 800.222.0510 or contact us to learn how volume purchase plans can result in significant savings for your firm. If you choose to purchase a quantity greater than shown, discounted pricing will be applied after this order is submitted and will be reflected on your invoice.